Zasłony i Firany do salonu

Salon to najbardziej reprezentacyjna przestrzeń w naszych domach. To przecież tam podejmujemy gości, jemy posiłki czy spędzamy wieczory w gronie rodziny i przyjaciół.

Niezależnie, czy traktujemy firany i zasłony jako elementy dekoracji, czy raczej niezbędny element w zachowaniu prywatności, warto dobrać odpowiednie tkaniny do naszego wnętrza. Jeśli planujesz zmianę stylu lub zaczynasz urządzać wnętrze – koniecznie zerknij do naszego poradnika!

zasłony firany do salonu1

Choć trendy w wystroju wnętrz nie zmieniają się tak często jak np. trendy w modzie, to jednak warto postawić na ponadczasowe rozwiązania, które będą bazą do wszelkich modyfikacji. W końcu nie chcemy kupować nowych zasłon i firan co roku! Każdy ma swój gust i nie istnieje jeden styl. Postaramy się jednak przedstawić możliwie najbardziej uniwersalny klucz, który pomoże stworzyć autorską aranżację okna. Gotowi?

zasłony firany do salonu2

Rola zasłon i firan

Zanim zaczniesz dokonywać decyzji zakupowych i zamawiać konkretne materiały, stań przed oknem w salonie, rozejrzyj się dookoła i zastanów jaką rolę mają spełniać zasłony i firany. Czy mają być praktyczne – chronić przed promieniami słonecznymi i wzrokiem sąsiadów lub przechodniów? A może najważniejsze są dla Ciebie walory estetyczne? Obydwie potrzeby możemy oczywiście pogodzić. Jednak przemyśl, która z cech jest dla Ciebie ważniejsza. Będzie to miało istotny wpływ na kolejne decyzje i znacznie ułatwi Ci dokonywanie wyborów czy np. potrzebna będzie mało widoczna szyna, a może bogato zdobiony karnisz. To także odpowiedni moment na rozstrzygnięcie czy w salonie wykorzystasz zarówno zasłony i firany, czy może tylko jeden z elementów. Warto pamiętać, że w małej przestrzeni nie powinniśmy zestawiać ze sobą zbyt wielu elementów – w przeciwnym przypadku wnętrze zrobi się zbyt ciężkie i przepełnione.

zasłony firany do salonu3

Odpowiedni styl

Gdy już postanowisz jakimi „narzędziami” będziesz operować – firanami i/lub zasłonami, pora na dobranie odpowiedniego stylu, który będzie korespondował z wystrojem wnętrza. Trudno bowiem sobie wyobrazić, aby minimalistycznie i prosto urządzony pokój dopełnić bogato zdobionymi zasłonami, które zaburzą całość. W kwestii doboru tkanin warto zwrócić się o poradę do eksperta np. w salonie z tkaninami, ale ostatecznie zawsze kieruj się swoim gustem i odczuciami.

zasłony firany do salonu4

Pamiętaj, że firany i zasłony powinny być dobierane do elementów, które już są w pomieszczeniu. W końcu o wiele bardziej prawdopodobne jest, że szybciej zmienisz tkaniny niż meble.

zasłony firany do salonu5

Ilość materiału

Odpowiednia ilość materiału pomoże Ci osiągnąć zamierzony cel i zdecyduje o funkcjonalności firan i zasłon. Od szerokości tkaniny zależy bowiem stopień pomarszczenia materiału po zawieszeniu. Nadmiar tkaniny można natomiast związać, tworząc swoistą kurtynę lub ciekawy motyw na środku okna. Możliwe jest również zawinięcie zasłon w fantazyjny supeł, a firanek wokół nich. W tym wypadku kosztem funkcjonalności zyskujemy walory estetyczne. Ciekawym zabiegiem jest także zestawianie półprzezroczystych, wzorzystych firan oraz jednolitych, kontrastowych zasłon.

zasłony firany do salonu6

zasłony firany do salonu8

zasłony firany do salonu7

zasłony firany do salonu10

Okna Góra Kalwaria

Szybki kontakt

Góra Kalwaria 05-530
ul. Dominikańska 32

+48 783 835 958
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress