Sposób na odświeżenie salonu

Salon odgrywa szczególną rolę w naszym mieszkaniu, ponieważ to w nim przyjmujemy gości, jemy posiłki i spędzamy czas wolny z najbliższymi.

Jest on swego rodzaju wizytówką całego wnętrza, ale również miejscem gdzie mamy się po prostu dobrze czuć. Bo nie jest to niczym odkrywczym, że to jak mieszkamy, wpływa na nasze samopoczucie. 

Co zrobić, by odświeżyć jego wygląd i to bez większych kosztów oraz gruntownych remontów? Mamy dla Was kilka wskazówek.

Podstawy

Zanim jednak zajmiemy się urządzaniem, zacznijmy od… porządku. To podstawa. Rozejrzyjmy się czy w naszym salonie nie znajdują się niepotrzebne łapacze kurzu. Im mniej wystawek na meblach, tym lepiej. Pozbycie się  niektórych zapomnianych pamiątek  nie tylko ułatwi nam utrzymanie porządku, ale także ułatwi aranżację wnętrza. Posprzątane? Jeżeli tak, pora zaczynać wielkie -małe zmiany.

salon

Poduszki

Pomysł może wydawać się banalny, ale działa cuda. Dzięki poduszkom nie tylko nasza kanapa ożyje, ale i cały salon nabierze świeżego charakteru. Już za kilkadziesiąt złotych w sieciowych sklepach można kupić zestaw w przeróżnych wzorach i kolorach.

Dla osób, które wcześniej już wyposażyły w nie swoje wnętrze, sugerujemy zainteresowanie się nowymi poszewkami. Ich koszt jest znacznie niższy niż gotowych poduszek, a uzyskany efekt jest równie dobry.

poduszki w salonie

Podkładki pod talerze

Twój stół także potrzebuje odświeżenia. Bardzo dobrze sprawdzą się w tym zakresie podkładki pod talerze. Ich kolorem lub wzorem można nawiązać do podusze, dzięki czemu zyskamy spójność. Jednakże pamiętajmy, by kontrastowały z zastawą stołową – tutaj harmonia nie jest wymagana.

Osłonki na doniczki

Jeżeli lubimy kwiaty, zadbajmy, by były w takich samych doniczkach lub przynajmniej w jednym kolorze. Możemy nawet bawić się ich wielkościami, co podkreśli nasze niestandardowe i lekko fantazyjne podejście do designu. Domowa flora – prezentowana także poza okiennym parapetem  – tylko zyska na tym prostym zabiegu.

osłonki na doniczki

Napisy

Moda na artystyczną typografię zagościła na dobre także we wnętrzach. Na ścianie np. nad kanapą dobrze będzie wyglądał ciekawy napis podkreślający jakąś kluczową myśl dla mieszkańców. Zanim jednak wybierzemy coś konkretnego, zastanówmy się co się za nim kryje. Należy pamiętać, że to co zdecydujemy się powiesić, będzie podziwiane i intepretowane przez osoby nas odwiedzające.

napisy w ramie

Plakaty

Jeśli już mówimy rzeczach, które wprowadzamy na ściany, nie możemy zapomnieć o plakatach. To kolejny interesujący trend, który wkrada się do wystroju wnętrz. Co ciekawe, plakaty nie zawsze wiesza się na ścianach. Może niektórym wyda się to lekko nonszalanckim podejściem, ale opiera się je o ściany bezpośrednio na podłodze. Ich ramy mogą nawiązywać do wyglądu stolarki okiennej, tworząc z nią ciekawą kompozycję.

ramki

Oświetlenie

Światło to istotny element  w każdym salonie. Nasze małe zmiany możemy zacząć także od niego. Główne oświetlenie zastąpmy modnymi ostatnio żarówkami big-size. Jeżeli tylko mamy odrobinę chęci i zdolności majsterkowicza, to  jesteśmy w stanie zrobić nawet sami.

Warto również zastanowić się nad dodatkowym punktowym oświetleniem. Tutaj doskonałe okażą się popularne cotton ballsy. Nie zajmują dużo miejsca, można je powiesić lub położyć w dowolnym miejscu – także na oknie uzyskując prawdziwie magiczny efekt.

dekoracje w salonie

Znacie już nasze podpowiedzi. Czas je wdrożyć w życie! Od czego zaczniecie?

Okna Góra Kalwaria

Szybki kontakt

Góra Kalwaria 05-530
ul. Dominikańska 32

+48 783 835 958
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress