Kiedy MNIEJ znaczy WIĘCEJ

„Mniej znaczy więcej” – coraz częściej powtarzane słowa trudno przełożyć na życie codzienne.

Otaczamy się mnóstwem przedmiotów gromadząc więcej i więcej. Wprowadzenie minimalizmu do swojego życia nie jest proste, ale wykonalne! Radzimy, jak zabrać się za to na poważnie.

Minimalizm w mieszkaniu

Znasz to doskonale…

Półki zapełnione pamiątkami, szafy ubraniami (no bo choć stare, to dobre, a dobrych się nie wyrzuca), a szafki w kuchni naczyniami, nowymi zastawami  i kubkami. Do tego, jeśli masz dzieci, ciągle potykasz się o zabawki i upychasz kolejne śpioszki do szuflady. Wiesz, że większość przedmiotów w Twoim domu/mieszkaniu nie jest ci potrzebna? Nadszedł czas na poważne sprzątanie…

Minimalizm w mieszkaniu1

Minimalizm – powrót do harmonii

Mieszkanie jest miejscem, w którym chcemy odpoczywać, wracać do harmonii, czuć się wygodnie i swobodnie. Dlatego tak ważne dla naszej psychiki jest to, ile i jakie rzeczy trzymamy w domu. Podobnie dla naszych dzieci, które nie powinny doświadczać nadmiaru bodźców. Szczególnie teraz, kiedy świat pędzi, sprawy zawodowe i osobiste przelatują przez nasze życie w ilości i z intensywnością nie znaną wcześniejszym pokoleniom. Aby zachować równowagę, potrzebujemy mieszkania, które będzie oazą wyciszenia, które murem odgrodzi nas od szaleństwa konsumpcjonizmu i pozwoli pielęgnować relacje w cieple nierozproszonego domowego ogniska.

Minimalizm w mieszkaniu2

Jak to zrobić?

Na temat minimalizmu powstało już kilka książek. Nie sposób w jednym tekście dokładnie opisać tę ideę. Wyselekcjonowaliśmy jednak 5 podstawowych wskazówek, które warto jak najszybciej wprowadzić w życie:

  1. Kuchnia – przejrzyj szafki i szuflady. Zostaw tylko tyle naczyń, ile potrzebujesz, żeby nakryć do stołu dla bliskich. Resztę posegreguj i spakuj w pudeł Wyjmuj tylko kiedy planujesz przyjęcie gości, a po ich wizycie niech wrócą do schowka. Nie jest to łatwe, szczególnie na początku, bo będzie wymagało nastawienia się na sprzątanie po sobie i mycie naczyń od razu po użyciu. Uwierz – po 30 dniach praktyki będziecie zachwyceni. Dodatkowo, nie zostawiaj brudnych naczyń na noc. Od rana będzie Cię to demotywować.
  2. Łazienka – nie kupuj nowych kosmetyków, dopóki nie wykorzystasz tych, które masz. Tę zasadę stosuj także w przypadku środków czystość
  3. Pokoje – postaraj się odkładać na swoje miejsce rzeczy, zaraz po użyciu, a jeśli masz coś do zrobienia i zajmie Ci to mniej niż 2 minuty, nie planuj – zrób to od razu.
  4. Ubrania – „nie dość, że nie mam się w co ubrać, to jeszcze szafa mi się nie domyka?”. Kto z nas zna ten problem? Czas najwyższy zrobić porządki – odłóż wszystkie ubrania, których nie ubrałeś/aś przez ostatni rok. Będzie tego sporo. Dobre rzeczy oddaj potrzebującym, a resztę po prostu wyrzuć.
  5. Przedmioty na wierzchu – na twoich meblach znajduje się sporo rzeczy, np. pamiątek, świeczek, ramek itd.? Nie dość, że wszystko się kurzy, to jeszcze rozprasza twoją uwagę. Większość wyrzuć (dasz radę), a te naprawdę najważniejsze pochowaj. Na wierzchu zostaw tylko część ramek na zdjęcia, które na co dzień polepszają nastrój

Wydaje się proste i oczywiste? Tym bardziej wprowadź te zasady, ale już po krótkim czasie zobaczysz, jak bardzo zmieni się przestrzeń wokół Ciebie.

My też kochamy minimalizm – przykładem na jego zastosowanie jest m.in. nasze okno Pixel, które charakteryzuje prostota, minimalizm i skupienie na świetle! Projektujemy okna z myślą o tym co najważniejsze.

Minimalizm w mieszkaniu4

Okna Góra Kalwaria

Szybki kontakt

Góra Kalwaria 05-530
ul. Dominikańska 32

+48 783 835 958
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress