OknaGK- radzimy jak myć drzwi wewnętrzne

W trakcie wiosennych (i nie tylko) porządków skupiamy się przede wszystkim na myciu okien.

A przecież równie ważne jest dokładne wyczyszczenie drzwi. Producenci odradzają stosowanie drapiących szmatek, gąbek itd. Nie polecają również wykorzystywanie silnych środków czyszczących. Najlepiej zastosować wodę z mydłem. W przypadku drzwi nie możemy zapominać, że chodzi nie tylko o samo skrzydło, ale także o ościeżnicę, klamkę i zawiasy.

Od czego zacząć?

Na początek usuńmy kurz z ościeżnicy za pomocą odkurzacza. Potem nawilżoną szmatką wyczyśćmy ją dokładnie (szmatkę wyrzućmy potem do kosza albo wypierzmy, nie warto stosować je do mycia kolejnych elementów, gdyż to ościeżnica właśnie jest zazwyczaj najbrudniejsza). Pamiętajmy, by za każdym razem osuszać mytą powierzchnię. Czyszczenie zawiasów również warto zacząć od odkurzenia. Potem przetarcie mokrą, a następnie suchą szmatką i gotowe. Wyczyszczenie klamek nie powinno stanowić problemu, szczególnie jeśli zastosujemy roztwór wody i octu. Mycie skrzydła zacznijmy od dołu do góry. W przypadku lakierowanych drzwi drewnianych warto użyć specjalny produkt do drewna (zawsze stosując się do instrukcji zastosowania!). Białe drzwi odświeżysz roztworem wody z sodą.

I gotowe!

Okna Góra Kalwaria

Szybki kontakt

Góra Kalwaria 05-530
ul. Dominikańska 32

+48 783 835 958
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress